Ahşap Bakımı

Ahşap Bakımı Nasıl Yapılır?

Ahşap Bakımı Nasıl Yapılır

Evinizin işinizin dekorasyonunda ahşap ürünler görmek istiyorsanız UstaSedir tam size göre bir site! Gerek oturma grupları gerek iş yeri için ahşap ürünlerde birçok ürün çeşidimiz bulunmaktadır. Dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ahşap ürünlerinizi daha uzun süre kullanabilmek için ahşap bakımı nasıl yapılır?, dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

Ahşap plastik ve demir gibi değildir, canlı bir dokusu vardır. Ahşabın en büyük düşmanı tozdur. Temizliğe dikkat edilmeli ve nemli bir bezle temizlik yapılmalıdır. Ürünlerimiz vernik ile cilalandığı için uzun ömürlüdür. Vernik ahşabın toz tutmasını engeller ve yüzeyin kaygan bir yapıda olmasını sağlar. Vernik korunmalıdır ki, ahşap uzun süre sağlam kalsın. Verniğin en büyük düşmanı ise ahşabın yıkanıp güneş altında bekletilmesidir. Ahşap modellerimizi suyla yıkamayı tavsiye etmiyoruz. Nemli bir bezle tozunun arada bir alınması ahşap bakımında mobilyalarınızın ömürlerini uzatacak, ilk günkü gibi görünmesini sağlayacaktır.

ahşap bakımı nasıl yapılır

Masanıza dökülen sıvılar, hızla yüzeyin derinine temas eder. Dolayısıyla dökülen sıvılara anında müdahale etmelisiniz. Masanıza temas eden lekelerin kolay çıkarılmayacağını unutmayın. Bardak, tencere altlığı gibi nesneler kullanarak masanızda leke, iz kalmasını engelleyin. Bu tip lekeleri saç kurutma makinesi yardımıyla da yok edebilirsiniz. Kurutma makinesini lekenin üzerine doğru çalıştırın, leke temizlenecektir. Aşırı sıcak yahut nemli bir ortam, masanıza zarar verecek, rengini solduracaktır.

Masanız için güneşin direkt vurduğu bir yer değil, daha soğuk bir ortam seçin.

2. En Büyük Düşman Güneş

Mobilyalarınızı direk güneş ışınından korumaya çalışın. Eğer bahçede kullanıyorsanız bir örtü ile ile kullanmadığınız zamanlarda mobilyalarınızı örtmeniz çok işe yarayacaktır.

Ayrıca mobilyalarınızı yağlamak gerekmektedir. 

Tik ve benzeri sert ağaçları su, güneş ışınları ve diğer atmosferik koşullardan koruyan ömrünü uzatan solvent bazlı özel yağ kombinasyonudur. Özel formüllü, şeffaf, renksiz ahşabı koruma amaçlı yüksek kaliteli bir üründür. Sert iç / dış ahşaplar (tik ve benzeri), son kat verniğin ihtiyaç duyulmadığı ahşaplarda (vernik ve tik yağı aynı ahşap yüzeyde kullanılamaz), bahçe mobilyasında, mat son katlı iç mekan mobilyalarında kullanılır.

https://www.polisan.com.tr/tr/Urunler/Detay/185/woodwood-anti-aging-tik-yag%cc%86i

Aklınıza takılan sorular için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Yardımcı olacak sayfalar

https://www.restorasyon.mobi/blog/ahsap-mobilya-bakimi-nasil-yapilir/

Ahşap Masa Bakımı Nasıl Yapılır?

Related Posts